Skip links

YALITIM / İÇ HAVA KALİTESİNİN ÖNEMİ -444 30 64

Yalıtım yaparken iç hava kalitesini Koruyoruz

Binanız hasta olmasın ve SİZ HASTA OLMAYIN, DİYE UĞRAŞIYORUZ.

İç Hava Kalitesi

Günümüzde üzerinde çalışılan en önemli konulardan biridir. İnsanlar zamanlarının çoğunu iç mekanlarda geçirmektedirler. İç hacimde kirleticilerin ortamdan uzaklaştırılması gerekmektedir. Bunlar; Nem oranı, sigara dumanı, buharlaşabilir organik bileşenler ,havalandırma miktarı, iç mekanlarda kullanılan gerek ısı gerek ses yalıtım malzemeleri, duvar ,tavan ve zemin  kaplamaları kısacası inşaatta kullanılan yapı elemanları ve bu yapı elemanlarının mekana verdiği kirletici oranları  sağlığınız için büyük önem taşımaktadır.

Günümüzde yapılan ölçülerde iç ve dış ortam hava kirlilikleri karşılaştırıldığında iç ortamın dış ortama göre daha kirli olduğu görülmektedir. Özellikle karbondioksit konsantrasyonu  insan yoğunluğunun fazla olduğu iç ortamlarda dış ortama göre daha yüksek seviyelere ulaşmaktadır.

İç ortam hava kalitesinin yüksek olması sadece konfor için değil. Verimlik ve sağlık için de büyük önem taşımaktadır.

Kapalı ortamlarda hava kalitesini etkileyen faktörlerin dışında;

Isıtma ve soğutma sistemleri

Yalıtım Malzemeleri

İç hava kalitesinin en önemli unsuru; Bina yapım ve  izolasyon malzemeleridir. Eğer doğru malzeme kullanılmaz ise;

Baş ağrısı ,gözde kuruluk, dikkatsizlik, konsantre olamama  ve kokulara karşı aşırı duyarlılık veya duyarsızlık oluşur.

Yanlış ürünler kullanılarak yapılan binalar Hasta Binalar olarak tanımlanır. Hasta bina sendromları oluşur. Günümüzde hızlıca oluşuyor.

Yanlış Yalıtım malzemelerinin Sebep Olduğu Hastalıklar

İç hava kalitesi ile bilinen en yaygın iki sağlık sorunu vardır.

Hava kalitesi yönünden zayıf olan yerlerde baş ağrısı, yorgunluk, göz ile deride tahriş görülmekle birlikte psikolojik sorunlar gibi semptomlar hem ziyaretçi hem de çalışanlarda rastlanabilmektedir. İnsanların bulundukları binalarda yaşadıkları bu rahatsızlığa “Hasta Bina Sendromu” adı verilmektedir. Yapılan çalışmalarda insanların rahatsızlık duydukları binalardan uzak kaldıklarında hastalık
semptomlarının tamamen veya çoğunun kaybolduğu bildirilmektedir.

SICAK BUILDING Sendromu

Bina Bağlantılı Hastalıklar

Buna göre iç hava kalitesi insanların sağlığı için çok önemlidir. Yanlış malzeme kullanılarak yapılan yalıtımlarla ilerde hasta olmamak kaçınılmazdır. Kendiniz ve aileniz için en doğru işi yaptığınızı düşünürken aslında kendinize ne kadar zarar verdiğinizin farkında olamazsınız.

Küresel ısınma ve çevre kirliliği arttıkça ,yapı sektöründe doğru malzemelerin kullanılması büyük önem taşımaya başlamıştır. Çevreci ve sağlıklı ürünler kullanılarak hem doğayı hem de geleceğimizi koruruz.

yalıtım sağlıklı olur.

sağlıklı ürünler

REACH, Avrupa Birliği’nde kimyasal maddelere ilişkin mevcut bir çok mevzuatı tek bir çatı altında toplayan bir AB Tüzüğüdür. REACH, (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması anlamına gelmektedir.

YALITIM MALZEMESİ ÜRETİMİ

FeltBI IzoBOZZ akustik, ses ve ısı yalıtım keçeleri %100 geri dönüştürülmüş malzemeden üretilir. Üretimde doğal kaynakların sürdürülebilirliği göz önünde bulundurulur ve mümkün mertebe yenilenebilir enerji kaynakları kullanılır.

izobozz keçe recycle bir malzemedir. Sizi düşündüğümüz kadar çevremizi, su kaynaklarımızı, doğayı ve ülke ekonomimizi de düşünüyoruz. Hep beraber el ele recycle malzemeler kullanalım.

FetBI İzoBOZZ ürünlerimizin tamamı %100 geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilmektedir.  Pet şişelerden ayrıştırdığımız polyester elyaflar içerisinde hiçbir kimyasal katkı maddesi olmaksızın non-woven teknoloji ile iğnelenerek keçe haline getirilir. İçinde zehirli gaz yoktur. Zor alevlenir sınıftadır.

Nefes alır. Sudan etkilenmez. Bakteri, vb oluşmaz. İç hava kalitesi hep yüksek kalır. Sürekli cam açmak zorunda kalmazsınız. Böylece, yüksek enerji tasarrufu sağlarsınız. Isıttığınız hava veya soğuttuğunuz hava dışarı kaçmaz. Nem ve rutubetten etkilenmeyen ürünümüz ile ev içinde astım, vb gibi sağlık sorunları olmasını engeller. Küflü ,rutubetli binalarda oluşan kokunun da insan sağlığına zararı vardır. Mümkün olduğunca bu tip oluşumlarda acil müdahale etmek sağlık açısından gereklidir. Antibakteryel yapısı ile Alerjik reaksiyonlara neden olabilecek küf ve böcek oluşumuna son verir.

 

Üretimimizdeki bu hassasiyet ile; ormanlarımızın ve doğanın korunmasına yardımcı olarak geleceğimize daha yeşil ve daha yaşanabilir bir dünya bırakmaya çalışıyoruz.

Bizleri tercih ederek sizler de bu hassasiyetin bir parçası olun!

Projelerinize en uygun  Fiyat teklifi almak  için https://www.keceisiyalitimi.com/iletisim  teklif formundan veya 4443064  numaradan bize ulaşabilirsiniz. Isı Problemlerinize çözüm önerileri veya Isı Yalıtım  ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uzman ekibimiz  ve 40 yıllık Mimari tecrübemiz ile sizlere en doğru bilgileri vermekten mutluluk duyuyoruz. Bünyemizde barındırdığımız EKB uzmanlarımız ile sizlerin sorularını cevaplamaya çalışıyoruz.

Bugünün doğru adımları yarının geleceğini belirler.