Skip links

Enerji Tasarrufu Haftası

Günümüzde dünyanın en büyük sorunu enerji olmaya devam ediyor. Tüm ülkeler enerji tasarrufunu arttırıp ,enerji verimliliğini artırarak bu soruna bir çözüm bulmanın peşindeler. Enerji Tasarrufu Haftası ile vatandaşların dikkatini bu konuya çekmek istemektedirler. Çünkü, hepimiz için yaşanacak tek bir Dünya var.
Enerjinin daha az tüketilmesi ciddi enerji tasarrufu ile başlar. Bu konuda Yalıtımın önemi her geçen gün artmaktadır. Doğru yalıtım malzemeleri kullanılarak enerji tasarrufu yapılmaya çalışılıyor. Ama bu arada ülkeler fark ettiler ki sadece enerji tasarrufu da yeterli olmayabilir. Öncelikle enerji tasarrufu sağlayacak malzemelerin üretiminde de az enerji harcanması ilk şartlardan biri olarak göz önüne çıkmaktadır. Bu da gelecekte bugün kullanılan pek çok yalıtım malzemesinden uzaklaşmak zorunda kalınacağını göstermektedir. Hatta bunun önemini kavramış ülkeler pek çok kurallar ile yüksek enerji harcanarak üretilen ürünleri yavaş yavaş gündemden kaldırma yoluna gitmektedirler.
Ülkemizde bu konuda Yerli Malı izoBOZZ FeltBi keçe yalıtım malzemeleri ile üretimden tüketime kadar yüksek enerji tasarrufu sağlayarak yalıtım sektörünü desteklemekteyiz. Ürünlerimiz Ülke ekonomisine de ciddi katkıda bulunmaktadır.%100 geri dönüşüm malzemesinden üretildiği için pek çok üretim aşamasını geçmiş olarak ;hem zaman hem enerjiden kazandırarak en az enerji harcanarak üretilen ürün sınıfına girmektedir. Fabrikamız Güneş panelleri ile üretim aşamasındaki enerji ihtiyacını azaltmayı başarmıştır. Aynı zamanda özellikle nonwoven teknoloji ile üretilen izoBOZZ FeltBi keçe ürünlerimiz yüksek enerji tasarrufu sağlayarak Küresel İklim Krizine karşı çok tercih edilen Yalıtım Malzemeleri arasında da yerini almıştır. Ürünlerimiz uzun ömürleri sayesinde birkaç neslin enerji tasarrufu yapmadan yaşamalarını sağlar. Dünyadaki enerji krizine destek veren en değerli ürünlerden biridir.
Gelecek Nesillere Yaşanabilir Bir Dünya bırakmak için sizleri de Enerji Tasarrufu yapmaya davet ediyoruz. Hem de ATA’dan Çocuğa Miras olarak .
Siz Yalıtım Yapın, Torununuz da Yalıtımdan Faydalansın!

Leave a comment