Skip links

DIŞ CEPHE MANTOLAMA NEDİR ?

Dış cephe mantolama

Dış cephe mantolama yaparken klasik bilinen ürünlerin yerine sağlıklı,nefes alan,kolay uygulanan izoBOZZ FeltBi keçeyi öneriyoruz. Dubelsiz uygulanabilen non woven iğneleme yöntemi ile ürettiğimiz izoBOZZ FeltBi polyester elyaf keçeler ile ömür boyu yalıtım imkanını sizlere sunuyoruz.

izoBOZZ FeltBi keçe nedir?

izoBOZZ FeltBi keçe TSE Belgeli ve %100 yerli malıdır.Non woven teknoloji iğneleme yöntemi ile üretilmektedir.Rakiplerimizden farkımız kullandığımız elyafların orjinal ve özel olmasıdır.Ayrıca iğneleme sırasında boşluklu ve çapraz iğneleme yaptığımız için ürünümüz çelik halatlarla örülmüş gibidir.Kopmaz,parçalanmaz.

Zaten TSE’de yapılan ETİCS testleri ile bu değerler sertfikasyonlaştırılmıştır.

Dış cephe mantolama izoBOZZ FeltBi keçe özellikleri

izoBOZZ FeltBi keçeler ısı ve ses yalıtımını aynı anda yapmaktadırlar.Nefes alan,bebek kıyafetlerinde bulunması gereken özelliklere sahip ham madde ile üretilmektedir.Allerjen değildir.İnsan sağlığına ve çevreye zararı yoktur.Leeds ve Bream sertifikalarına yüksek puan katkısı olmaktadır.

Sudan etkilenmez, hidrofobiktir. Kendi kendini kurutma özelliğine sahiptir.Higroskopiktir.Fazla nemi alıp,bünyesinde tutar ve ortam ihtiyacı olursa salar.Böylece binanın nemden dolayı problem yaşamasını zorlaştırır.

İçinde hiç bir katkı veya dolgu malzemesi,hava yoktur.Yangın sınıfı Bs1d0’dır.Yani alev yürütmez,damlama yapmaz ve zehirli gaz çıkarmaz.

Hafif ve incedir.Binaya ek yük getirmez. Elastiktir ,her türlü eğimli yüzeye uygulanabilir.

Duvara uygulama yapıldıktan sonra duvar yüzeyinden elle veya kendi kendine sökülmesi,kopması imkansızdır.duvardan sökülme testi

Ürünlerimiz ile yapılan dış cephe mantolamada ,iğneleme sırasında çapraz bağlandığı için deprem sırasında ,lifli yapısı sayesinde duvarlar bu lifli yapıda asılı kalır.İTÜ’de yapılan testte 4,500kg baskıya maruz kalmış ve parçalanmamıştır.Deprem sırasında size en azından ilk şoku atlatacak süreyi,kaçacak yolunuzun açık kalmasını,deprem sırasında oluşan toz bulutunun gözeneklerde hapsedilmesi ile daha az etkilenmenize sebep olur.

Dış cephede dübel kullanılmaması çok önemlidir.Binanız delinmez,ısı ve ses köprüsü oluşmaz. Uygulama bitene kadar ses kirliliğine maruz kalmazsınız.Uygulama süresi diğer ürünlere göre neredeyse yarı yarıyadır.