Skip links

ÇATI ISI YALITIMI 4443064

ÇATI ISI YALITIMI

Günümüzde çatılarda kullanılan ısı yalıtım malzemeleri çok fazla çeşitlilik arz etmektedir. Mümkün olduğunca insan sağlığına ve çevreye zararsız olanların tercih edilmesi istenir. Çatı ısı yalıtımı denince kullanıcıların akla sudan etkilenmeyen, bozulmayan %100 polyester elyaf keçe olan izobozz Feltbi keçeler gelmektedir.

Konutlar, okul, hastane, yurt, otel, iş yeri gibi, aşırı sıcaklık ve soğuğun zararlı etkilerinden korunması gereken bina ve mekanlarda çatılardan gelecek ısı kazanç ve kayıplarına karşı önlem amacıyla uygulanan yalıtım malzemelerine çatılarda ısı yalıtım malzemesi denir.

Çatı Isı Yalıtımı Malzemeleri Çeşitleri

Çatılarda ısı yalıtımı, yalıtım malzemesinin mertek altına, arasına veya üstüne uygulanmasına göre farklı yalıtım malzemeleri kullanılabilir.

Alçı plaka kaplı kompozit ısı yalıtım levhaları, polisten köpükler, mineral yünler ,EPS,XPS ,taş yünü ,cam yünü  ve izobozz keçe ürünler.

Çatılarda Kullanılan Isı İzolasyon Malzemelerin Özellikleri

Isı Yalıtım malzemesi seçerken  ; ömrüne, sudan etkilenmemesine, ısıl iletkenlik değerine ,böcek ve haşere yapmamasına, üzerinde rahatça çalışılabilmesine  ,firesiz olmasına ,ısı köprüsü oluşturmayacak lifli yapıda olmasına bakılmalıdır.

Antibakteryel yapısı ile Alerjik reaksiyonlara neden olabilecek küf ve böcek oluşumuna son verir. Kolay uygulanır. Halı serer gibi en kısa süreli uygulama. Diğer kullanılan malzemelerden ayıran en önemli özelliği uygularken ek ekipmana ihtiyacı yoktur. Ve uygulamacı dostu üründür. Sağlığınız bizim için her şeyden değerlidir. Hem zamandan hem de maliyetten kazanabileceğiniz ekonomik ürün. Hızlı teslimat, online ödeme sistemleri ile hızlı sipariş ve teslimat. Teknik personelimizle 40 yıllık deneyimimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Çatı kaplama malzemeleri içerisinde en kolay uygulanan ve en etkili çözümü nonwoven izobozz ısı yalıtım ve ses yalıtım keçeleri.

ÇATI ISI YALITIMI MALZEMELERİ UYGULAMALARI

Çatı arası uygulamalarda izobozz Feltbi keçeler halı gibi serilir.  Yan yana boşluk kalmayacak şekilde serilir. Üst üste bindirilmez. Üzerinde çok rahta çalışılabilir. Kopmaz, parçalanmaz. Böcek yapmaz, fare kemirmez. Yalıtım malzemesi olarak bütünlüğünü ömür boyu korur. Sudan etkilenmez. Çürümez ve kokmaz.

çatı ısı yalıtımı

Çatı Kiremit Altı Uygulamalarda ise ahşap, su geçirmez  membran ve izobozz Feltbi keçeler uygulanarak işlem tamamlanır. Ahşabı koruyan nefes alan ve böcek yapmayan malzeme olması izobozz Feltbi keçeleri diğer ürünlerden bir adım öne çıkarmaktadır.

Çatılarda kullanılan ısı izolasyon malzemeleri

Isıl iletkenlik değeri düşük olması gerekir ki sıcağı ve soğuğu alta geçirmesin. Böylece, çatıdan kaynaklı ısı kaçakları son bulmuş olur. Siz de daha az yakıt harcayarak hem kendi cüzdanınıza hem de gezegenimize katkıda bulunursunuz.

ÇATI ISI YALITIMI AVANTAJLARI

Çatılarda ısı Köprüsü Yapılarda iç yüzey sıcaklığı ile dış yüzey sıcaklığının farklı olmasından dolayı, ısı az yoğun ortamdan çok yoğun ortama hareket eder. Bu ısı transferi olayı, ısı köprüsü olarak tanımlanır. Isı köprüleri diğer bir deyişle “ısı yalıtım zırhındaki delikler” farklı ısı iletkenliği olan yapı malzemelerinin birbirine bağlandığı, kesiştiği veya iç içe geçtiği yerlerde oluşur. Genel yapıya göre ısı transferinin daha fazla olduğu yerlerde oluşmaktadır. Özellikle yapıların betonarme bölümlerinin, kolon, kiriş, hatıl, lento, döşeme alnı gibi, elemanlarının dışarıdan yalıtılmaması durumunda ısı köprüsü oluşabilmektedir.

Çatı Isı Yalıtımında  yapılırken ısı kaybına müsait geniş yüzeylerine de (duvarlar, çatı, zemin) oluşur. Muhtemel ısı köprülerine de (su basman, kirişler, lento, radyatör muhafazaları, parapetler, donatılı beton sütunlar, pencere denizlikleri, pencereler arasındaki taşıyıcılar önemlidir. Duvar dış köşeleri, duvar birleşim yerlerine gereken önem verilmelidir. Yalıtım yaparken malzemenin bütünlüğünü yıllarca koruması da çok önemlidir.

Çatı ısı yalıtımı izobozZ Feltbi keçeler ile çok kolay.

Projelerinize en uygun teklifi ,en ekonomik teklif almak  için https://keceisiyalitimi.com/iletisim teklif formundan 444 30 64  bize ulaşabilirsiniz. Isı Problemlerinize çözüm önerileri veya izobozz keçe ürünler  hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bünyemizde enerji kimlik belgesi uzmanı bulunmaktadır. Enerji kayıpları tüm dünyamızın sorunudur. Küresel iklim krizinden kurtulmak için alınan önlemlere destek olmak için %100 geri dönüşüm malzemesi olan izobozz Feltbi keçelerin kullanılması çok önemlidir. Her kullanıcımız adına birer fidan dikerek aynı zamanda sosyal sorumluluk görevimizi de yerine getirmek için uğraş vermekteyiz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak en önemli görevimizdir. Büyük ,küçük demeden attığımız her adımda sürdürülebilir kaynaklara yönelmek ve onları kullanmak zorundayız. Yoksa gelecek nesillere bırakabilecek bir gezegenimiz olmayacak.

Bugünün doğruları yarının gerçeklerini belirleyecektir. Biz varız ya siz?